Blog SEO/SEM. Skuteczne i techniczne porady o działaniach marketingowych. Blog o Reklamie Internetowej - tylko praktyka "/>Blog

Kategorie

Zapytaj o ofertę

Dowiedz się, co możemy zrobić dla Twojej Firmy

Przejdź do oferty
gru 27, 2017

W JAKI SPOSÓB CONTENT MARKETING PRZENIKA SIĘ Z PREM?

W JAKI SPOSÓB CONTENT MARKETING PRZENIKA SIĘ Z PREM?

Content marketing i PR dzisiaj świetnie się uzupełniają.  Kreowanie wizerunku w internecie stało się tak samo ważne jak promocja w tradycyjnych mediach. Wśród przedsiębiorców cały czas rośnie świadomość o tym, że dobry PR to podstawa, co od dawna widać w działaniach wielkich marek.

 

Content marketing jako forma promocji

Content marketing stał się na tyle popularny, że zaczęły go wykorzystać przedsiębiorstwa z różnych branż, bez znaczenia czy jest to sektor MŚP czy wielka korporacja. Promocja i reklama to w dalszym ciągu najskuteczniejsze sposoby na pozyskanie klienta.  W tych działaniach zmienia się odbiorca oraz budżet.

I to właśnie znajomość technik oraz odpowiednie narzędzi sprawiają, że specjaliści od content marketingu potrafią trafić do odbiorcy i właściwie wykorzystać przydzielony im budżet. Analizowanie potrzeb i wymagań, spersonalizowanie profilu osoby, do której chcemy dotrzeć, a następnie wykorzystanie kanałów komunikacyjnych – to wszystko wpływa na odbiór naszej firmy przez potencjalnego klienta.

Działania Content  Marketingowe (analiza i personalizacja) plus Public Relations (kreowanie wizerunku) mogą zwiększyć szanse na sukces, ale pamiętajmy że jest to broń obosieczna. Źle zaplanowane kampanie albo prowadzenie działań przez ludzi z małym doświadczeniem spowoduje, że ciężko będzie nam się – mówiąc kolokwialnie – dobrze sprzedać.

 

Content marketing jako forma obrony

Wychodzenie z kryzysu musi być odpowiednio przemyślane. Jeszcze kilka lat temu „gaszenie pożaru”  należało tylko do specjalistów od PR-u. Teraz oprócz komunikatów prasowych wysyłanych masowo do mediów można zrobić o wiele więcej.  Właściwa Agencja Content Marketingowa zaplanuje strategię wyjścia z kryzysu oraz przedstawi plan działań, które będą w stanie wybronić firmę.

Należy pamiętać, że dzisiaj planowanie marketingowe to nie praca etatowa, a niektóre agencje dostępne są dla swoich klientów całą dobę.  Siła Internetu jest ogromna, stąd tak ważne jest, by firmą opiekowała się agencja marketingowa, która działa nie tylko szybko, ale i skutecznie potrafi zaradzić ewentualnym problemom.


Agencja Content marketingowa jako PR

Duże marki decydują się na współpracę z agencjami content marketingowymi, powierzając im również obsługę PR. Wiele firm stawia sobie za cel, by kreowanie wizerunku odbywało się pod kątem partnerem w biznesie, a nie tylko wykonawcą usługi czy sprzedawcy produktu.

Działania Content Makretignowe połączone z PR oferuje firma Permedia.pl. Na stronie https://pirmedia.pl/oferta/content-marketing znajduje się cały zakres, z którego może skorzystać Klient.

Dlatego content marketer z agencji angażowany jest w obsługi działań promocyjnych na stronie internetowej Klienta. Często dotyczy to bloga, na którym pojawiają się porady i wskazówki związane z produktami lub usługami przedsiębiorstwa.  Należy pamiętać również, że działania content marketingowe to proces długofalowy, budowany miesiącami, a nawet latami. Strategia opiera się o ustalony wcześniej plan, który może się zmieniać wraz z panującą sytuacją.

Podobał ci się artykuł ? - Zobacz naszą ofertę

Komentarze

Dodaj komentarz

Powrót