Blog o SEO/SEM i SM Agencja PiRmedia. Skuteczne i techniczne porady o działaniach marketingowych. Blog o Pozycjonowaniu I Optymalizacji Stron"/>



Blog

Kategorie

Zapytaj o ofertę

Dowiedz się, co możemy zrobić dla Twojej Firmy

Przejdź do oferty
Optymalizacja grafik pod seo Pozycjonowanie grafik
lut 19, 2018 Pozycjonowanie stron
Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że „ludzie kupują oczami”. Atrakcyjny packshot pomaga sprzedać produkt w sklepie internetowym, profesjonalne zdjęcie w CV zwiększa prawdopodobieństwo kontaktu z rekruterem, książki i płyty z atrakcyjnymi okładkami są częściej kupowane niż te z bylejakimi. Wszyscy kochamy ładne obrazy. Internet nie jest wyjątkiem, tutaj grafika jest kluczem do sukcesu na wielu polach, również tych mniej oczywistych. Roboty Google też bardzo lubią „obrazki” i właściwa optymalizacja treści wizualnych może znacząco podnieść wyniki pozycjonowania. Należy jednak przestrzegać przy tym kilku stosunkowo prostych reguł. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.
keywords slowa kluczowe jak dobrać do kampanii pozycjonowania
lut 13, 2018 Pozycjonowanie stron
Dobieranie słów kluczowych ma istotne znaczenie dla pozycjonowania strony. Warto zwrócić uwagę na różne aspekty przy rozpoczęciu planowania kampanii pozycjonerskiej.
Widoszność w social media, facebook ads
lut 8, 2018 Social Media

Facebook to dziś najpotężniejsza platforma social media. Raporty specjalistów szacują liczbę jego użytkowników już na ok. 2 miliardy na świecie, a w Polsce na ponad 14 milionów. Jeżeli firma nie posiada swojego profilu na portalach społecznościowych, musi się liczyć z tym, że może nigdy nie dotrzeć do dużej liczby osób, dla których np. Facebook jest głównym źródłem informacji.

 

google search console jak wygląda
sty 29, 2018 News
Google Search Console jeszcze do niedawna obecny był pod nazwą Google Webmaster Tools. Jest to usługa zawierająca szereg darmowych narzędzi, które pomagają zarządzać własnymi witrynami internetowymi. Została ona stworzona z myślą o wszystkich, którzy administrują stronami www, aby pomóc w sprawdzaniu ich statusu oraz optymalizowaniu i udoskonalaniu.
Hosting seo wpływ na pozycjonowanie stron
sty 26, 2018 Pozycjonowanie stron
By uzyskać sukces w prowadzeniu biznesu przez internet, nie wystarczy atrakcyjnie wyglądająca strona i ciekawa oferta. Konieczne jest także wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. Najłatwiej jest to osiągnąć, sięgając po usługi pozycjonowaniem stron. A te z reguły korzystają z hostingu SEO.
ux user experience przy tworzeniu i projektowaniu stron internetowych
sty 17, 2018 News
W realnym świecie klient najchętniej wraca do tego sklepu, w którym został profesjonalnie potraktowany, obsługa była sympatyczna, a towar ładnie wyeksponowany. Sytuacja tak samo przedstawia się w sieci – więcej wejść mają te strony internetowe i sklepy, z których lubią korzystać użytkownicy. Dlatego User eXperience, który bazuje na pozytywnych doświadczeniach użytkowników, to bardzo istotny obszar w tworzeniu sklepów internetowych, aplikacji mobilnych czy stron www. Czym jest UX i czy jest ważny podczas tworzenia stron internetowych?
jak powinien wyglądać przyjazny url. Wpływ adresu na pozycjonowanie stron
sty 15, 2018 Pozycjonowanie stron
Adres URL to jeden z podstawowych identyfikatorów każdej witryny internetowej oraz jeden z elementów które mają wpływ na pozycjonowanie. Co ciekawe, adresów, czyli domen jest zdecydowanie więcej niż samych stron. Dzieje się tak dlatego, że jedna strona może identyfikować się wieloma adresami. Ważny jest fakt, że URL odgrywa szczególną rolę w przypadku pozycjonowania stron. Jeżeli jest poprawnie skonstruowany mówimy, że jest przyjazny SEO. Czym zatem charakteryzuje się dobry adres URL?
Pozycjonowanie lokalne wizytówki NAP czyli dodawanie danych kontaktowych
sty 11, 2018 Pozycjonowanie stron
Lokalne pozycjonowanie stron internetowych zazwyczaj kojarzy nam się z ogromem działań, dużą konkurencją z całej Polski lub świata, a także koniecznością zwrócenia uwagi na wiele, różnorodnych aspektów. Działania SEO wcale jednak nie muszą być zakrojone na tak szeroką skalę. W wielu przypadkach z powodzeniem wystarczy przeprowadzenie kampanii na polu lokalnym, które zdecydowanie łatwiej jest opanować.
copywriter i jego teksty mają wplyw na pozycjonownie strony
sty 10, 2018 Pozycjonowanie stron
Strona internetowa to wizytówka Twojej firmy a tekst w niej zawarty ma wpływ na pozycjonowanie. Jej wygląd graficzny i zawartość merytoryczna mogą przyciągnąć lub zniechęcić potencjalnych klientów. Dlatego, jeśli nie czujemy się na siłach pisać tekstów na stronę samodzielnie, lepiej zatrudnić profesjonalistę.
metody rozliczeń za pozycjonowanie strony  z agencja seo
sty 9, 2018 Pozycjonowanie stron
Zapytanie od klienta z prośbą o wycenę usługi pozycjonowania to chleb powszedni dla agencji pozycjonujących oraz freelancerów zajmujących się szeroko pojętym SEO. Samo pozycjonowanie może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. I choć nie ma jednej stawki za działania, to jesteśmy w stanie określić widełki biorąc pod uwagę sześć czynników.
content marketing is king skuteczne działanie dla marketerów
sty 8, 2018 Content Marketing
Od kilku lat stwierdzenie "content is the king" jest myślą przewodnią dla wielu marketeró. Czy jednak oby na pewno potrafią w odpowiedni sposób wdrażać strategie content marketingowe w swoich firmach? Poniżej podsuwamy 9 wskazówek, które sprawią, że marketing treści nareszcie będzie skuteczny.
Pozycjonowanie stron rozliczanie za pozycje co stosować
sty 3, 2018 Pozycjonowanie stron

Podpisując umowy na pozycjonowanie stron można spotkać się z kilkoma różnymi metodami rozliczeń finansowych. Które z nich najlepiej sprawdzają się w praktyce? Jaką umowę warto podpisać? 

Najczęściej spotykane metody rozliczeń za pozycjonowanie stron...

czym jest pozycjonowanie stron i co na to wplwa
sty 2, 2018 Pozycjonowanie stron
Białe SEO czyli pozycjonowanie stron w sposób naturalny. Na branżowych forach, fejsbukowych grupach i na konferencjach SEO cały czas widoczna jest walka. Biorą w niej udział zwolennicy białych oraz czarnych kapeluszy. Czy białe równa się lepsze? Tłumaczymy, na czym polega pozycjonowanie w „białym kapeluszu”.
Przyszłość content marketingu
gru 29, 2017 Content Marketing
Z roku na rok udział content marketingu w rynku reklamy zdecydowanie rośnie. Również w 2018 będzie mocny trendem. Czym jest, dlaczego jest tak ważny i czy naprawdę warto go stosować?
Pozycjonowanie stron wspolczynnik trust rank
gru 28, 2017 Pozycjonowanie stron
TrustRank i jego wpływ na pozycjonowanie stron. Jakość odnośników kierujących do strony od lat stanowi jeden z głównych czynników rankingowych wpływających na widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Wyznacznikiem owej jakości jest właśnie tytułowy TrustRank – czyli wskaźnik zaufania, jakim wyszukiwarka obdarza daną stronę.
content marketing public relations media
gru 27, 2017 Content Marketing

Content marketing i PR dzisiaj świetnie się uzupełniają.  Kreowanie wizerunku w internecie stało się tak samo ważne jak promocja w tradycyjnych mediach. Wśród przedsiębiorców cały czas rośnie świadomość o tym, że dobry PR to podstawa, co od dawna widać w działaniach wielkich marek.

instrukcja jak udostępnić google analytics agencji reklamowej
gru 22, 2017 News
Dzisiejszy wpis to krótka informacja, która wyprzedza wiele pytań jak to się robi. Poniżej chcieliśmy przedstawić krótką ścieżkę jak udostępnić dostęp do raportów i statystyki z google analytics agencji reklamowej
content marketing w 2018 trendy
gru 22, 2017 Content Marketing
Z roku na rok udział content marketingu w rynku reklamy zdecydowanie rośnie. Również w 2018 będzie mocnym trendem. Czym jest, dlaczego jest tak ważny i czy naprawdę warto go stosować?
Reklama Internetowa Jakie Formaty wybrać - mapa możliwości
gru 21, 2017 News
Zastanawiasz się czy warto zainwestować w promocję w internecie? W dodatku nie wiesz, na jakie jej formy warto postawić? Spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości.
jak będzie wyglądał marketing internetowy w 2018 roku
gru 20, 2017 News
Poznaj marketingowe trendy na zbliżający się rok i odnoś sukcesy w działaniach prowadoznych w internecine. Prezentujemy sposoby na reklamę w sieci, które pozwolą osiągnąc Ci sukces w 2018.
jak wygląda planowanie kampanii onternetowych w google adwords
gru 19, 2017 Kampanie AdWords
Google dostarcza wielu narzędzi marketingowych, które pozwalają docierać zarówno do zupełnie nowych klientów. Jak jednak efektywnie rozdzielać budżet przeznaczony na działania promocyjne? Czy korzystać z jednego kanału, czy z wielu różnych? Zobaczmy!
social media facebook ads
gru 19, 2017 Social Media
"Nie ma Cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz" - to żartobliwe powiedzenie zdaje się coraz częściej być bliskie prawdzie. Zwłaszcza, gdy na myśli mamy nie konkretną osobę, ale markę. Dlaczego social media zawładnęły naszym życiem i w jaki sposób Facebook Ads mogą pomóc w promowaniu biznesów prowadzonych w modelu e-commerce?
zasady budowania marki firmy w internecie
gru 17, 2017 News
Chcesz zyskać dobre pozycje w Google? Istnieje kilka zabiegów, o których warto pamiętać, a które mogą znacząco wpłynąć na widoczność Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Poniżej przedstawiamy część spośród nich.
marketing mobilny reklama mobilna
gru 16, 2017 Mobile
W dobie ciągłego zabiegania i załatwiania spraw online, coraz więcej firm decyduje się na inwestowanie w reklamy mobilne.  Reklamy się wyświetlają, a klienci chętnie korzystają z takiej formy promocji na swoich telefonach czy tabletach.
czym jest page rank i jego wpływ na pozycjonowanie
gru 15, 2017 Pozycjonowanie stron
Jeżeli interesujesz się pozycjonowaniem ston, być może obiło Ci się o uszy pojęcie PageRanku (w skrócie PR). Najczęściej pojawia się w kontekście pozyskiwania odnośników ze stron o wysokim PR. Jest tylko jeden problem – o ile kiedyś Google informowało internautów o wartości tego parametru dla danej domeny, od dłuższego czasu już tego nie robi.
Jak stworzyć dobry content na stronie internetowej
gru 14, 2017 Content Marketing
Tworzysz stronę www? W takim razie sprawdź co zrobić, by spotkała się ona z zainteresowaniem ze strony internautów.
jak pisac treści content marketingowe pod pozycjonowanie stron
gru 13, 2017 Content Marketing
Dzisiaj pisane artykułów pod SEO to nie tylko wrzucanie słów kluczowych w miejsce tytułu i nagłówków. Przeczytaj, o czym pamiętać przy tworzeniu tekstu. Podpowiadamy, co zrobić, by był on wartościowy dla czytelnika i przyjazny dla robota Google.
Jak powinien wyglądać brief reklamowy
gru 11, 2017 News
Brief Reklamowy – jest to podstawowy dokument każdej Agencji Reklamowej. Każdy brief może zawierać spory zestaw informacji użytecznych w procesie planowania i tworzenia kampanii reklamowej. Zawarte informacje w briefie najczęściej dotyczą grup odbiorców reklamy do których chcemy dotrzeć, głównych celów kampanii, analizy rynku, budżetu, idei i pomysłów związanych z realizacją projektu.
jak powinna wyglądać dobra infografika na stronę internetową
gru 7, 2017 Pozycjonowanie stron
Czy info grafika ma wpływ na pozycjonowanie? Czy infogafikę można zrobić samodzielnie? Spośród wszystkich informacji, którymi użytkownicy Internetu zalewani są każdego dnia, niełatwo wybrać najciekawsze. Zwykle największą uwagę zwracamy na te, których oprawa wizualna przyciąga nasz wzrok. Nie dziwi więc fakt, że coraz bardziej popularne stają się infografiki, które pozwalają w zrozumiały sposób zaprezentować skomplikowane dane statystyczne, raporty i trudne zagadnienia. Czy warto wzbogacać nimi treści na swojej stronie? Jaki wpływ będą miały na jej pozycjonowanie i wreszcie – jak przygotować infografikę samodzielnie? Po kolei.
czy domena ma wpływ na pozycjonowanie jak znaleźć domenę
gru 6, 2017 Pozycjonowanie stron
Czy nazwa domeny ma znaczenie? Jak wpływa na pozycjonowanie strony? Domena www to nic innego, jak ciąg znaków stosowany do oznaczenia stron internetowych umieszczonych na serwerach DNS. To właśnie dzięki domenie nawiązujemy połączenie z interesującą nas witryną internetową.
shopping online jak promować ecommerce w Polsce
lis 29, 2017 E-commerce

Sprawdzone strategie dla sklepów internetowych. W tym artykule poznasz kilka podpowiedzi w co warto inwestować i jak promować Twój e-biznes.

seo search engine optimization co to jest czym jest jak wygląda
lis 29, 2017 Pozycjonowanie stron

Dodawanie stron do katalogów pozycjonerskich cały czas ma wpływ na pozycjonowanie stron. Efektywna promocja w internecie wymaga szeregu zabiegów mających za zadanie ułatwienie dostępu do szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza przez umiejscawianie stron na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja Search Engine Optimization (SEO) jest szeregiem technik pozwalających na osiągnięcie takiego wyniku. Jednak i te metody można uczynić skuteczniejszymi, a to dzięki dodaniu strony do dobrego katalogu SEO.

czym jest seo a czym sem wszystko o pozycjonowaniu
lis 23, 2017 Pozycjonowanie stron

Agencje SEO oraz Agencje SEM o co w tym wszystkich chodzi? W obecnych czasach wyszukiwarki internetowe są niezmiernie ważnym narzędziem, służącym kreowaniu wizerunku dowolnego podmiotu, niezależnie od tego, czy jest to firma, organizacja non-profit, jednostka edukacyjna, czy organ samorządowy lub państwowy


Agencja Reklamowa zwiększy sprzedaż Twojego e biznesu poprzez dobór odpowiednich narzędzi e marketingu
lis 21, 2017 News

Czy chcesz sprzedawać więcej w sieci? Oto 7 wskazówek, jak to zrobić w rozsądnej cenie i z dobrym rezultatem

schemat seo czym jest i co wchodzi w skład działań seo
lis 7, 2017 Pozycjonowanie stron
Odpowiednie optymalizowanie stron internetowych pozwala uzyskiwać im coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie stron powinno zaczynać się od dobrej optymalizacji strony jej kodu opisów oraz zdjęć.
Influencer marketing jak wyglada schemat like i marketingu szeptanego
pa 30, 2017 News
Influecer marketing, czyli współpraca z wpływowymi ludźmi internetu – youtuberami, blogerami i twórcami social media
strategie sem definicja kampanii sem, schemat czym jest sem
pa 23, 2017 News
Czym jest SEM i co sprawia, że warto go stosować?
Pisanie artykułów, publikacja treści, content marketing
pa 2, 2017 Content Marketing
Jak zaangażować klienta, czyli dlaczego Content Marketing jest niezbędny w Twoim biznesie
Jak dobrać agencję reklamową
wrz 13, 2017 News
Prowadzisz biznes, doskonale znasz się na własnej branży, ale brakuje Ci umiejętności marketingowych? To poważny problem. Nawet najlepsi mogą niewiele zdziałać, jeżeli nie zdołają dotrzeć do klientów. Na szczęście zawsze można skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych agencji reklamowych.
Pozycje w wyszukiwarkach google
maj 26, 2017 Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce google SEO Search Engine Optimization. Przeczytaj co zrobić i jakie praktyki są najlepsze w pozycjonowaniu. Dowiec się czym tak naprawdę jest SEO.
ruch na www, Pozyskanie klientów, Pozycja w google, pozycjonowanie, seo
lut 15, 2017 News
Zadajesz sobie pytanie jak zwiększyć widoczność swojej firmy? Jak zwiększyć ilość klientów na swojej www? A może jak zrobić dobrą stronę pod SEO?
Jak udostępnić google analitycs agencji reklamowej, zarządzanie GA, podpięcie agencji pod widok google analitycs
sty 30, 2017 News
Wyprzedzając i skracając wasz i nasz cenny czas poniżej przedstawiamy krótką ścieżkę jak udostępnić raporty i statystyki z google analytics osobie prowadzącej kampanie lub agencji reklamowej.
reklama youtube,reklama wideo, spot reklamowy yt, REKLAMY TRUEVIEW IN-STREAM
cze 29, 2016 Kampanie AdWords

YT Reklama Video na YouTube - jak działa i dlaczego warto reklamować się poprzez wideo

Jak wygląda reklama na poczcie gmail rodzaje gmail sponsored promotion
cze 28, 2016 News

GSP Gmail Sponsored Promotions czyli nic innego jak reklama w gmail. GSP to format reklamowy, który daje dostęp do bardzo dużej ilości użytkowników gmail w Polsce. W GSP mamy wiele możliwości targetowania, a jednocześnie GSP pozostaje reklamą nienachalną dla odbiorcy.

Zapisz się do newslettera
Aby być na bieżąco!

Partnerzy