Pozycjonowanie stron

Kategorie

Zapytaj o ofertę

Dowiedz się, co możemy zrobić dla Twojej Firmy

Przejdź do oferty
sty 26, 2018

Co to jest Hosting SEO? Czy hosting ma wpływ na pozycjonowanie stron?

Co to jest Hosting SEO? Czy hosting ma wpływ na pozycjonowanie stron?

By uzyskać sukces w prowadzeniu biznesu przez internet, nie wystarczy atrakcyjnie wyglądająca strona i ciekawa oferta. Konieczne jest także wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. Najłatwiej jest to osiągnąć, sięgając po usługi pozycjonowaniem stron. A te z reguły korzystają z hostingu SEO.

Czym jest hosting SEO?

Tym, co odróżnia hosting SEO od zwykłego hostingu, jest udostępnianie dużej liczby możliwych do wykorzystania adresów IP, często w ramach różnych klas adresowych. To na ich bazie tworzona jest pula stron stanowiących zaplecze, ułatwiające pozycjonowanie strony docelowej. Dlatego usługi hostingu SEO kierowane są przede wszystkim do podmiotów specjalizujących się w pozycjonowaniu stron (m.in. specjalistów SEO lub agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron www), ale także do webmasterów.

 

Jak hosting SEO wpływa na pozycjonowanie stron?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób szukających dobrego hostingu dla swoich stron. Na pozycjonowanie strony internetowej wpływa kilka elementów. Stała dostępność strony w sieci jest odnotowywana przez roboty indeksujące, przez co staje się jednym z kluczowych elementów wpływających na pozycjonowanie strony docelowej.

Dobry hosting SEO, udostępniający dużą pulę adresów IP pozwala na podniesienie pozycji strony przez linkowanie z różnych adresów IP. Dodatkowo na pozycję strony znacząco wpływa obecność adresu IP na tzw. czarnych listach IP (RBL). Można tam trafić, kiedy adres IP został np. wykorzystany do wysyłania spamu. Na pozycjonowanie strony może wpływać także sąsiedztwo „śmieciowych” stron internetowych, jednak zdaniem niektórych specjalistów od SEO „złe sąsiedztwo” nie ma aż tak dużego znaczenia przy stronach zapleczowych.

Pierwszym krokiem jest więc określenie optymalnych do obecnych wymagań parametrów hostingu, jednakże z uwzględnieniem potrzeb, jakie mogą się pojawić w przyszłości. Dzięki temu można będzie też określić ramy kosztów, jakie trzeba ponieść.

Parametry świadczonych usług zależą od rodzaju hostingu, a wśród podstawowych usług hostingowych wyróżnia się:

  • serwer dedykowany, przeznaczony dla określonego klienta, który może w pełni wpływać na parametry dzierżawionego serwera. Serwery dedykowane są rozwiązaniem o niskiej awaryjności: jest to fizyczny komputer z możliwością dowolnej konfiguracji i wyboru systemu operacyjnego, wymaga zarządzania i dbania o prawidłowe działanie;

  • wirtualny serwer prywatny (VPS) – to z kolei część fizycznego serwera (określana też mianem serwera wirtualnego) udostępniana klientowi. Pozostałe jego elementy wykorzystują inni klienci. Jest to rozwiązanie dające możliwość dokonywania własnych ustawień na serwerze, o mniejszych kosztach dzierżawy od serwera dedykowanego, oferujące praktycznie takie same możliwości konfigurowania jak serwer dedykowany;

  • Hosting współdzielony – najtańszy, ale i najuboższy w opcje konfiguracyjne, na którym utrzymywane są strony wielu klientów.

 

Drugim, trudniejszym etapem jest znalezienie firmy hostingowej, zapewniającej najwyższą jakość usług SEO hostingu. To od niezawodności i szybkości oferowanych przez nią usług zależy postrzeganie i indeksowanie strony przez boty skanujące, szczególnie przez mechanizmy wykorzystywane przez Google.

Podobał ci się artykuł ? - Zobacz naszą ofertę

Komentarze

Dodaj komentarz

Powrót
Zapisz się do newslettera
Aby być na bieżąco!

Partnerzy