Blog SEO/SEM. Skuteczne i techniczne porady o działaniach marketingowych. Blog o Reklamie Internetowej - tylko praktyka "/>Blog

Kategorie

Zapytaj o ofertę

Dowiedz się, co możemy zrobić dla Twojej Firmy

Przejdź do oferty
mar 22, 2021

Social Media – zleć prowadzenie fanpaga agencji reklamowej!

Reklama social media to podstawa!

Działania reklamowe realizowane w mediach społecznościowych zyskują na znaczeniu z każdą chwilą. Liczba użytkowników Facebooka, Instagrama czy Twittera nieustannie wzrasta. Imponujące są zwłaszcza statystyki dotyczące Facebooka – liczba zarejestrowanych na tym serwisie użytkowników wynosi już ponad 2,4 mld! Potencjał tej bazy szybko został odkryty przez reklamodawców. Reklama social media może mieć bardzo różną postać od postów sponsorowanych po reklamy graficzne obecne zwłaszcza w aplikacjach na urządzenia mobilne. Takie treści reklamowe mogą być bardzo precyzyjnie targetowane – podstawowe dane, takie jak wiek, płeć czy miejsce zamieszkania są wymagane już przy rejestracji na serwis. Co więcej, z reklamą na Facebooku użytkownicy mogą wchodzić w interakcje. Nawet niezbyt miły komentarz zwiększa zasięgi. Prowadzenie fb social media, nawet wtedy, gdy nie korzystamy z opcji promowania postów, możemy potraktować jako dodatkowy kanał komunikacyjny. Nawet najprostsze wpisy, pokazujące życie firmy zza kulis, znacznie ocieplają wizerunek marki.

Na czym polega skuteczna reklama na fb?

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż prowadzenie fanpaga. W końcu każdy może założyć taką stronę przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Jednak także tu, jak w przypadku każdej kampanii reklamowej, przydatna będzie długofalowa strategia. Ustalić należy m.in. harmonogram publikacji. Ważna jest częstotliwość publikacji, a nawet godziny pojawiania się postów. Wymaga to śledzenia aktywności użytkowników. Nie bez znaczenia jest również identyfikacja wizualna. Brak logo czy stockowe grafiki nie przyczyniają się do zapamiętania, czyj post właśnie wyświetla się użytkownikowi. Do tego istotnym elementem jest komunikacja z fanami. Większe firmy nieraz zatrudniają inne osoby do publikowania postów, inne do odpisywania na wiadomości, a jeszcze inne do odpowiadania na komentarze. Zapewnia to stałą obsługę fanpaga. Sytuacja wymaga jeszcze większego zaangażowania, gdy dodatkowo prowadzone są kampanie reklamowe z wykorzystaniem menadżera reklam. Jak widać, prowadzenie fb social media tylko z pozoru jest prostym zajęciem i nie każdy potrafi sam się z tym uporać.

Zalety prowadzenia fanpaga przez agencję reklamową

Jeśli poprzedni akapit trochę Cię zmartwił, mamy dobrą wiadomość – nie musisz robić tego wszystkiego sam! Prowadzenie social media możesz zlecić profesjonalnej agencji reklamowej. W takiej sytuacji będziesz mógł w pełni skupić się na biznesie, nie zajmując się dodatkowo kwestiami marketingowymi. Agencja dzięki współpracy z copywriterami zapewnia wysoką jakość publikowanych treści. Często też komunikacja z użytkownikami możliwa jest w czasie rzeczywistym, dzięki sprawnemu odpisywaniu na komentarze i wiadomości. Agencja będzie czerpać ze swojego wieloletniego doświadczenia, co w połączeniu z coraz lepszym poznaniem specyfiki Twojej firmy szybko da zadowalające efekty. Profesjonalna agencja oferuje prowadzenie social media w szerokim zakresie – nie tylko publikację postów na Facebooku, ale także Instagramie oraz innych serwisach społecznościowych. Dokładny zakres usług jest ustalany indywidualnie.

Ile kosztuje prowadzenie fb social media przez agencję?

Przed zleceniem prowadzenia fanpaga powstrzymuje przedsiębiorców często obawa o wysokie koszty. Należy jednak zrozumieć, z czego wynikają ceny tego typu usługi. Obsługa social media to nie tylko zwykła publikacja postów. Reklama na fb czy jakimkolwiek innym social media wymaga analizy rynku, zbudowania przemyślanej strategii oraz stworzenia społeczności. Język postów musi być dostosowany do odbiorców, a treść, w tym grafiki, angażująca. Do tego dochodzi komunikacja z fanami oraz planowanie kampanii reklamowych. Te wszystkie czynniki składają się na cenę, a jej wysokość jest różna w zależności od zakresu obsługi social media przez agencję. Oprócz stałej kwoty za samo prowadzenie fanpaga określa się również czasem budżet reklamowy, przeznaczony na tworzenie w mediach społecznościowych kampanii reklamowych. Być może trzeba będzie ponieść pewne koszty, ale jest to po prostu inwestycja, która szybko przełoży się na zysk dla Twojej firmy.

Zleć prowadzenie fb social media już dziś!

Prowadzenie fb social media to niełatwe zadanie, jednak niesamowicie efektywne. Jeśli potrzebujesz pomocy przy kampaniach w mediach społecznościowych lub przy bieżącym prowadzeniu fanpaga, nie wahaj się i zleć to zadanie agencji reklamowej. Specjaliści od marketingu internetowego stworzą społeczność fanów oraz zadbają o budowanie pozytywnego wizerunku marki, kiedy Ty będziesz mógł zająć się rozwijaniem swojego biznesu. Nie wahaj się – już dziś zapytaj o możliwość prowadzenia przez nas fanpaga Twojej firmy!

Podobał ci się artykuł ? - Zobacz naszą ofertę

Komentarze

Dodaj komentarz

Powrót
Zapisz się do newslettera
Aby być na bieżąco!

Partnerzy